Üye olun
Ad
Soyad
Eposta
Telefon
Parola
Parola (Tekrar)

Power Trade Finance Temel Forex Müşteri Sözleşmesi-Standart şartlar ve koşullar

Zaman zaman değiştirilen bu müşteri sözleşmesi, 20 Mart 2017 itibaren yürürlüğe girecektir.

1. Bu Sözleşmenin Kapsamı

1.1 Bu Sözleşme, Şirket arasındaki sözleşme ilişkisini belirler ("biz") ve Müşteri ("siz"). Sözleşmeyi dikkatlice okumalı, anlamalı ve Sözleşmeye dayalı bir ilişkiye girmeden önce hüküm ve koşulları kabul etmelisiniz

2. Şirket

2.1 Bu sözleşmedeki 'Şirket' terimine yapılan atıflar 'Power Trade Ltd ' içindir.

2.2 Şirket, kayıtlı adresi QBIF güvencesiyle “Saint Vincent & The Grenadines’te yer almaktadır.

3. İşimiz

3.1 Şirket, 2010 yılında kurulmuş öncü QBIF (Qatar & British Ideal Finance)’in kurduğu ticaret grubudur.İngiltere ve Katar’ın yanı sıra, Kuzey Asya bölgesi (Belarus,Ukrayna,Rusya) Orta Asya ve Birleşik Arap Emirlikleri bölgelerinde faaliyet göstermektedir

Faaliyet alanları; Tezgah üstü spot döviz, vadeli döviz işlemleri, CFD emtiaları ve CFD Endeks piyasaları ("Finansal Ürünler") ve opsiyon ticareti.

Bağımsız fiyat sağlayıcıları aracılığıyla elde edilen bilgilerin toplanması, normalde likidite ve bilgi sağlayan borsalar ve bankalar arası katılımcılar küresel FX ve Vadeli İşlemler piyasasında ,gerçek zamanlı BID-ASK işlem yapabilir, fiyatları tescilli ve 3. taraf ticaret platformlarımız aracılığıyla size ulaştırır.

3.2 Tescilli olmayan (üçüncü taraf) platformlarımız şunları içerir:

 • Metatrader 4 (Metaquotes Software Inc.'in mülkiyet hakları)
 • Metatrader 4 Mobile - (Metaquotes Software Inc.'in mülkiyet hakları)

3.3 Size ayrıca aşağıdaki hizmetleri de sunuyoruz:

 • Profesyonel satış müşteri yöneticilerimizle Direkt Telefon Görüşmesi
 • Şirket Sohbet Hizmeti aracılığıyla iş yapmak
 • Şirketin sağlamış olduğu hizmetlerin tümünden faydalanmak.

4. Bir Ticaret Hesabı İşletmesi

4.1 Canlı İşlem Hesabı Açma (Aktif Hesap): Giriş yapabilmek için öncelikle bir aktif hesap açmanız gerekecektir.Seçebileceğiniz farklı hesap türleri mevcuttur. Hesap türlerinin değiştirilmesi için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Talepler onay süreci gerektirir ve bu onay süreci sonrasında hesap türünüz değişebilir.İhtiyaçlarınıza uygun bir hesap için profesyonel müşteri temsilcilerimizden biriyle konuşabilir veya yazışabilirsiniz.Bununla birlikte, her müşterinin yalnızca tek bir hesapta aktif işlem yapmasına izin verilir. Bir müşterinin bizde birden fazla aktif hesap açması durumunda, şirket ek hesapları ve ilgili tüm açık hesapları kapatma hakkını saklı tutar.

4.2 (KYC) Belgeleri / Müşteri Tanımlama Prosedürü.

4.2.1 Kayıt işlemi sırasında kendinizle ilgili doğru, güncel ve eksiksiz bilgi vermeyi kabul etme zorunluluğunuz vardır. Bir şirketin yetkili temsilcisi iseniz, Şirketi bu sözleşmeye bağlama yetkisine sahip olduğunuzu beyan edersiniz. Yasa gereği, her bir kişiyi tanımlayan bilgileri elde etme, doğrulama ve kaydetme yetkisi Power Trade Ltd.’dedir. Bu nedenle, bir hesap açtığınızda, kendinizi tanıtmak ve gönderdiğiniz bilgileri doğrulamak için belgeleri tarafımıza ulaştırmakla yükümlüğünüz vardır

4.2.2 Müşteri Tanımlama Prosedürü:

(a) Bize aşağıdaki kimlik belgelerini göndermeniz istenecektir:

 • Kimlik Kanıtı
 • Sürücü belgenizin, ulusal kimlik kartınızın veya pasaport
 • Mail adresi
 • Yakın tarihli bir hizmet faturası, banka hesap özetini veya diğer herhangi bir yerel fatura.
 • Adres kanıtınız, tam adınızı ve adresinizi içermeli ve son 6 ayı kapsamalıdır.

(b) Belgelerin toplanması ve onayının tamamlanması gerekecektir.

(c) Kimlik belgeleriniz 15 gün içinde onaylanmazsa ticaret veya para yatırma yapabilme olanağı elde edemezsiniz.Açılan hesap imha edilecektir.

(d) Hesap imha edilirse mevcut açık veya bekleyen pozisyonlar, saat 23:50'de cari kur üzerinden kapatılacaktır.

(e) Tüm krediler ve / veya bonuslar ticaret hesabınızdan kaldırılacaktır.

(f) Elde edilen kârın size banka havalesi yoluyla gönderilebilir olması için yukarıdaki belgelerin tamamlanmış olması gerekecektir. (lütfen maddeye bakın)

4.2.3 Kendi takdirimize bağlı olarak veya bize uygulanan yasal kısıtlamalara bağlı olarak bir hesap başvurusunu reddetme veya reddetmeme hakkını saklı tutarız.

4.3 Aktif Hesap Güvenliği ve Yönetimi.Bizde bir hesap açtığınızda, tarafınıza mail yoluyla hesap giriş bilgileriniz gönderilecektir.Sonrasında ise şifre değişikliği yapabileceksiniz.Lütfen bu bilgileri 3. Taraf kimselerle paylaşmamak için gerekli önlemleri alın,başkalarıyla paylaşmayın. Bunu korumakla sorumlusunuz.Yukarıdaki verilerden herhangi birini yanlış yerleştirir veya kaybederseniz veya birisinin bunlara erişimi varsa, derhal bize yazılı olarak bildirmelisiniz.Bildirilmemesi durumunda hiçbir sorumluluk Power Trade Ltd.’ye yüklenemez.Şifre veya güvenlikle ilgili sorumluluğunu yerine getirmeyen kullanıcının hesabında oluşabilecek her türlü işlemden kullanıcı sorumlu olacaktır

4.4 Ayrılmış Hesaplar, Biz bir finansal hizmetler düzenlemesine tabi şirketiz, sizinle tüm ilişkilerimizde şeffaf süreçler mevcuttur. Sizden aldığımız tüm fonlar 'Müşterinin Parası' olarak kabul edilir ve ayrı müşteri banka hesaplarında tutulur. (ayrılmış hesaplar) seçtiğimiz saygın bir bankacılık kurumunda yer almaktadır. Kanunen bu hesapların nasıl olduğunu düzenli olarak gözden geçirme ve izleme yükümlülüğü bu tür bir bankacılık kurumu tarafından sürdürülür ve işletilir.

4.5 Ödeme Yöntemleri. Yalnızca aktarılan fonları kabul edeceğiz (mevcut fonlar banka / banka / kredi kartı hesabınız).İşlemlerinizi yapmak için seçebileceğiniz Üç ana ödeme yöntemi ve alternatif ödeme yöntemleri vardır:

 • Banka veya Kredi kartı ile ödeme
 • Banka havalesi
 • E-Cüzdanlar
 • Bu yöntemlerin haricinde yerel ödeme yöntemleri de ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. (İngiltere-Almanya-Rusya-Ukrayna-Belarus için paypal gibi ödeme yöntemleri)

4.6 Para Çekme ve Para Yatırma

4.6.1 Belgeleme: Bir para çekme emrinin uygulanmasına devam etmek için, Kimliğinizi doğrulayan belgeler sağlamamız gereklidir. Bu durumlarda Power Trade Ltd. kişiden güncel olarak kimlik veya 3. Taraf belgeleri doğrulamasını isteyebilir.Doğrulanmayan belgeler geçerlilik kazanamaz ve transfer işlemi yapılamaz.

4.6.2 Para Çekme: Bir hesapta temel para birimi seçerken, banka veya kredi kartınızda kullanılan para birimi nedeniyle kesinti ücretleri ödemeniz gerekebilir. Para birimi dönüştürme veya diğer masrafları göz önünde bulundurarak; iade miktarınızın değişebileceğini kabul edersiniz. Banka kurları, banka havale veya eft ücretleri ile ilgili bilgileri Hesabınız olan bankanın şartlarını ve koşullarını dikkatlice okuyun. Bankalardan kaynaklı kesintilerin hiçbirinden Power Trade Ltd. sorumlu tutulamaz.

4.6.3 Banka Havaleleri : Banka havalesi yoluyla para yatırırken , daimi bulunduğunuz ülkede kurulu bir bankada kişisel banka hesabı olmak zorundadır. Bu, Kara Para Aklamanın Önlenmesi tarafından empoze edilen mutlak gerekli bir mevzuattır. Gerçek bir SWIFT veya transfer onayı bankanızdan bize gönderilmelidir. Böyle bir SWIFT veya transfer onayı değilse depozito hesabınıza ulaşmayabilir ve bankanızın havuz sisteminde kalabilir.Hatalı işlemlerde gerçekleşebilecek bu durumlar öncesinde banka bilgisi ve iban numaralarıyla ilgili, şirketten bilgi istenmesi, bu durumların önüne geçecektir. Önceden belirlendiği gibi, hesabınızdan herhangi bir para çekme işlemi yalnızca paranın ilk alındığı banka hesabına iade edilecektir.Bu durum sadece Swift ve kredi kartı ile ödeme durumlarında geçerlidir.

4.6.4 E-cüzdan ödeme yöntemleri: E-cüzdanlar aracılığıyla para yatırmaya karar verirseniz,bu servis sağlayıcının kurallarına ve düzenlemelerine tabidir. Ayrıca sorumlu olabilirsiniz daha fazla bilgi için servis sağlayıcınızın kurallarını hükümlerini zorunluluklarını inceleyin. Para çekme işlemlerini başka bir tesis aracılığıyla gerçekleştirmemiz gerekebileceğini lütfen unutmayın.

4.6.5 Para Yatırma Limiti Kısıtlamaları: Lütfen kendi takdirimize bağlı olarak para yatırma limiti belirleyebileceğimizi unutmayın.

4.7 Rolling Ücretleri (Swap vb.);Bir günlük işlem pozisyonunu ertesi güne taşımayı seçebilirsiniz.Bu tür bir uzatma, bir oran ve zamanda bir yenileme ücretine,taşıma ücretine (Rolling,swap ücreti) tabi olacaktır.Rolling,swap gibi ücretleri otomatik olarak hesabınızdan kesintiyle yansıyacaktır.Serbest bakiyenizde yeterli para yoksa,rolling ücreti ve swap ücreti için, açık pozisyonlarınızın bir kısmını veya tamamını kapatabiliriz.

4.8 Yatırımcı Hesapları Arşivleme (YALNIZCA Metatrader 4 kullanıcıları)

4.8.1 Her pazar MT4 hesaplarındaki otomatik olarak arşivlemeyi şu koşullarda yapıyoruz;

 • hesap hareketsizliği süresi (MT4 hesabına son erişimden bu yana geçen süre (oturum açma))art arda 180 günü aşmışsa
 • hesap bakiyesi “0” ise
 • bu hesapta açık pozisyon yoksa
 • Hareketsizlik süresi boyunca hiçbir pozisyon kapatılmadıysa.(temsilcinin komisyonlarının, para yatırma ve çekme işlemlerinin iletilmesi gibi hesaplar).

4.8.2 Arşivlemeyi takiben MT4 işlem hesabınızı bizimle iletişime geçerek hiçbir ücret veya ceza almadan istediğiniz zaman yeniden aktif edebilirsiniz.

4.8.3 Hareketsiz Hesaplar.Herhangi bir işlem yapılmayan müşteri hesapları birbirini izleyen on iki (12) aylık dönem uykuda sayılacaktır. Uykudaki hesaplardan 25 ABD Doları tutarında bakım ücreti alınmaktadır.Eğer serbest bakiye 25 ABD Dolarından azsa veya serbest bakiye sıfırsa. Hiçbir ücret alınmayacak.Hareketsiz hesaplar ücreti altı ayda bir yapılır.

5. Pazarlama / Promosyonlar

5.1 Şirket, ürünleriyle ilgili belirli dönemsel promosyonlar yürütür.Her promosyon, yerine getirmeniz gereken hüküm ve koşullarına tabidir. Katılmadan önce her seferinde dikkatlice okuyun. Eğer bir kısmına katılmıyorsanız, ilgili promosyonun tüm şartlarını dikkate aldığınızda, kesinlikle katılmamanız tavsiye edilir.

6. Fesih

6.1 Hesabınızı kapatmak isterseniz, bizi yazılı olarak bilgilendirmelisiniz.Kapatmadan evvel makul bir süre önceden sizi yazılı olarak veya temsilcilerimiz aracılığıyla bilgilendireceğiz.

6.2 Erken / Anında Fesih Gerekçeleri, erken / derhal fesih aşağıdakileri içerebilir:

Ancak ve ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Kötü niyetli hareket (News Gap and Break Gap Trading Suistimali) (7.9 maddede detaylandırılmıştır.) u Sözleşmedeki herhangi bir maddenin ihlali;
 • Sistemlerimiz, yazılımlarımız ve platformlarımızda değişiklik yapmak;
 • İyi niyetimizi ve işimizi tehlikeye atabilecek eylemler;
 • Yanıltıcı, doğru olmayan ifadeler;
 • Sahtekarlık veya yanlış beyanda bulunan bilgiler;
 • Ödeme temerrüdü;
 • Herhangi bir yasadışı eylemden (dolandırıcılık veya suç) mahkumiyet veya suçlama;
 • Her iki tarafın da iflası, aczi, alacaklılığı;""
 • Yasa koyucu tarafından bize uygulanan kısıtlama;
 • Uygun ve gerekli gördüğümüz diğer herhangi bir neden;
 • Yetkisiz bir etkinlik. (7. Madde)

Bu eylemlerin tespiti halinde, derhal fesih gerçekleşebilir.Yukarıdaki maddeler harici problem teşkil edebilecek eylemlerin tespiti halinde de fesih gerçekleşebilir.

7. Yetkisiz Faaliyetler

7.1 Şirket hizmetlerinin bir faaliyet için kullanılmasına izin verilmez. Giriş bilgilerinizin olması yetki sağlamamaktadır. Şirketin hizmetlerini kullanırken,ürünlerimizi ve hizmetlerimizi herhangi bir yetkisiz 3. taraf için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Yetkisiz faaliyetlerin açıklamaları aşağıda listelenmiştir.

'Yetkisiz Etkinlik' bölümüne aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir eylem de yetkisiz faaliyet anlamına gelebilir.Yetkisiz faaliyet kapsamları, teknik incelemelere tabii olabilir.Geçmişe yönelik takipler sonucunda size bildirilir.”Yetkisiz etkinlik” fesih sebebi olarak ilgili maddede belirtilmiştir.(6. Madde)

7.2 Kara Para Aklama; yasadışı yollardan elde edilen paranın kökeninin tipik olarak yabancı bankaları veya yasal işletmeleri içeren para transferleri yoluyla gizlenmesi.Bunun potansiyelini gösterme eğiliminde olan kanıtlar arasında para yatırma ve işlem yapmadan para çekmek, yanlış iletişim bilgileri sağlamak ve yanlış dokümantasyon.

7.3 Arbitraj, aşağıdaki eylemlerin sonucu olan herhangi bir ticareti tanımlar: Riski tamamen veya önemli ölçüde ortadan kaldırarak, genellikle platformun sağladığı özellikleri kötüye kullanmak. Fiyat açığı veya piyasa açığı olarak kabul edilen eylemlerde bulunmak,serverler arası dakika hatta saniye farkından olası faydalanma durumlarının tek sefere mahsus veya devamlı şekilde tekrar edilmesinin tespiti.180 saniye altında kalan işlemlerin gerçekleştirilmesi.

7.4. Uygun Olmayan Dokümantasyon Kullanımı, Her müşterini kimliğini ve kalıcı ikamet adresini kanıtlaması gerekir. Bunlara ek olarak,kredi kartı gibi bir ödeme yönteminin doğrulanması da gerekli olabilir.Uygun olmayan belgeler arasında sahte veya değiştirilmiş belgeler yer alabilir.Fiziksel olarak veya bir bilgisayar tarafından yapılan değişikliklere kadar uzanır.

7.5 Kötü niyetli Hedging.Hedging, emtia, para birimleri veya menkul kıymet fiyatlarındaki dalgalanmalardan zarar olasılığını sınırlamak veya dengelemek için kullanılan bir riskten korunma stratejisidir.Sonuç olarak, kötü niyetli hedging çeşitli teknikler kullanılarak ancak temelde aynı finansal üründe veya bir finansal üründe yüksek düzeyde ilişkili ve aynı anda eşit ve zıt pozisyonlar almaktır. Kötü niyetli Hedge için, çeşitli tekniklerin kullanılmasıdır.Aynı zamanda gerçek ticarete ilgi olmadığını gösterir. Bu tek bir hesap veya birden çok hesapla yapılabilir.Tespiti durumunda bağlı madde gerekçeleri uygulanır.Kötü niyetli hedging sıkça piyasa kapanış saatlerine yakın dakikalar hatta saniyeleri kapsayabilir. (bkz. 6.madde ve 7.9.madde)

7.6 Aşırı kaldıraç kullanımı.Hemen hemen tamamen serbest bakiye ile olan bir teminat gerektiren pozisyon açılmasıdır. Bu strateji, müşteri hesabının negatif bakiyeyle sonuçlanması tehlikesini önemli ölçüde artırır.İşlemler tekli veya çoklu olabilir. Serbest bakiyenin büyük ölçüde işleme alınması, aşırı kaldıraç kullanımı ve yetkisiz faaliyet kapsamındadır.

7.7 Piyasa dışı kotasyonlarda alım satım, aşağıdakileri içeren bir faaliyetin gerçekleştirilmesine izin verilmez. Finansal ürünlerin o anda piyasa fiyatı dışında herhangi bir fiyattan alınmasını içeren bir faaliyet yürütülmesine izin verilmez. Oluşması durumunda yetkisiz faaliyet kapsamına girmektedir.

7.8 Churning/Çalkalama.

Churning, komisyon oluşturmayı amaçlayan aşırı trade anlamına gelir. Bunun için nicel bir ölçü olmamakla birlikte, müşterinin yatırım hedeflerini karşılamak için çok az şey yapan menkul kıymetlerin sık sık satın alınması ve satılması çalkantının kanıtı olarak yorumlanabilir.

7.9 Haber Açığı ve Boşluk Alım Satımının Kötüye Kullanımı News gap ve boşluk alım satımının kötüye kullanımı: Tüm ürünlerin alım satımında günlük,haftalık veya gün içinde boşluk/aralar oluşur. Aradan önceki son fiyat ve aradan sonraki ilk fiyat arasında önemli ölçüde fark olabilir. 'Boşluk(gap)' olarak da bilinen bu fark, bu aralıkta piyasa olmadığı (takas edilebilir fiyatlar olmadığı) anlamına gelir. 'Gap' aynı zamanda haber haber bültenleri sonucu da oluşabilir. Firma müşterilerinin ticaretinin gelişmesi için, garantili bir stop loss, kar alımı, bekleyen emir ve negatif balansın korunmasından memnuniyet duyar. Bununla birlikte, bu özelliklerin kötü niyetle kullanılması yasaktır.

Bu özelliklerin kötü niyetle kullanıldığı örnekler şunlardır:

 • Piyasa hareketleri kar elde etmek amacıyla aradan veya haber bülteninden dakikalar hatta saniyeler önce açılan pozisyonlar.
 • Firmanın sizin adınıza ödediği, kar elde etme ya da negatif bakiye ile sonuçlanan hesap bakiyesine göre büyük olan pozisyonlar. Hesap bakiyesine göre yeterince büyük olan pozisyonlar,ya kar elde etme ya da negatif bakiye ile sonuçlanma girişiminde bulunulması şirketin sizin adınıza regülatöre ödediği bir tutardır.
 • Piyasa yönüyle ilgisi olmayan ancak garantili stop loss ve /veya eksi bakiye ile ilgili kar elde etme amaçlı ters yönde eşzamanlı pozisyonlar((bekleyen veya işaretli emirler).

7.10 Çoklu hesap işlemleri: Müşteriler başkalarının hesaplarını kullanarak işlem yapamaz veya hesaplarını başkalarının kullanmasına izin veremez.

Başkası tarafından kullanımı öncesinde tarafımıza yazılı şekilde bilgilendirme yapılması zorunluluğu mevcuttur.Giriş yapacak kişi ile ilgili kimlik, belge ve diğer doğrulama konularını Power Trade Ltd. hesap sahibinden isteyebilir.

Eksik veya şüpheli durumlarda, hesabın ve bakiyenin askıya alınması gerçekleşebilir.

Bu eylemin kanıtları şunları içerir:

 • Aynı lokasyondan işlem yapılan hesaplar.
 • Aynı IP adresinin kullanılması
 • Aynı para yatırma ve çekme veya tamamen aynı trade modellerini gösteren çoklu hesaplar

Bu eylemler keşfedildiğinde firma ilgili hesapları ve bağlantılı tüm açık trade pozisyonlarını kapatma hakkını saklı tutar.

7.11 Eylem: bu sözleşmenin hüküm ve koşullarının ihlal edildiği durumlarda firma uygun önlemi alma hakkını saklı tutar.' Yetkisiz faaliyetler' olarak kabul edilen koşullardan birinin veya daha fazlasının ihlal edilmesi, ticaretin askıya alınması veya kapatılması, para ve / veya hesabınızın askıya alınması veya kapatılması ile sonuçlanır.

8. Sorumluluğun Hariç Tutulması

8.1 Sözleşmeye dayalı bir ilişkiye girebilmek için 18 yaşından büyük olmalısınız bizimle

8.2 Hizmetlerimiz şu anda sadece elektronik olarak sağlanmaktadır. Firmamız, bizim ya da sizin tarafınızda oluşabilecek internet bağlantı sorunları, elektrik kesintisi, telefon iletişim arızası, yoğun internet trafiği, sizin ya da firmamızın sistemine kötü niyetli müdahale, donanım hatası, üçüncü şahıs sistemlerinin tescili dahil, mobil uygulamaların sistemimizle uyumsuzluğu gibi ve bunlarla sınırlı olmayan sistem arızalarından sorumlu değildir. Üçüncü bir taraf adına yönettiğimiz sistem ve/veya yazılımın hatasız, kesintisiz, ücretsiz ve her zaman kullanılabilir olduğunu garanti edemiyoruz.

8.3 Sistemimize doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir bilgisayar virüsü veya benzeri zararlı veya kötü amaçlı materyal iletmeyecek ve maruz bırakmayacaksınız.

8.4 Firmamız hiç bir koşulda web sitemizden, sistemimizden veya bunlarla bağlantılı olarak sözleşmede belirtilenler dışında ortaya çıkan herhangi bir özel arızaya bağlı, kar kaybı, sistem, ürün, ve hizmet zararlarından sorumlu değildir.

9. Tazminat

9.1 Bu sözleşmede belirtilen yanlış beyan, yanıltıcı eylemler veya bundan kaynaklanan yükümlülüklerinizi ihlal etme gibi eylemler nedeniyle firmamızın maruz kalabileceği her türlü kayıp, hasar, mesuliyet ve masrafı bize tazmin etmeyi kabul etmiş olursunuz.

9.2 Kanıtlanmış herhangi bir durumda firmamızın size veya üçüncü bir şahsa karşı tazminat sorumluluğu bu tür bir yükümlülüğün ortaya çıktığı işlemle bağlantılı olarak hesabınıza yatırdığınız para miktarı ile sınırlıdır.

10. Risk Uyarısı

10.1 Finansal imkanlarınızın üzerinde fon yatırmayın ve işlem yapmayın. Ayrıca belirli finansal ürünler ilgili konularda bilgi ve/veya deneyimi olmayan kişiler için uygun değildir. Bu nedenle sizlere ürün ve hizmet olarak imkan ve bilgininize uygun farklı seçenekler sunuyoruz. Eğer yine de hesap açmak istiyorsanız finansal risklerin farkında olduğunuzu onaylamanızı istiyoruz.

11. Yanlış Alıntılar/ Yanlış Fiyatlandırma

11.1 Nadiren, üçüncü şahıs likidite sağlayıcılarımızdan beklenmeyen teknik hata nedeniyle yanlış fiyat beslemesi sonucu yanlış fiyatla işlem yapılması mümkündür. Fiyat beslemesi serverdan çekilen anlık fiyatları farklı sağlayıcılardan alınır. Aynı şekilde internet gecikmeleri nedeniyle veya işlem anında gerçek piyasa fiyatlarını yansıtmayan, gizli fiyatlara göre bir pozisyonun açıldığı veya kapatıldığı, yanlış kar veya zarar ile sonuçlanan durumlar beklenmedik bir teknik arıza nedeniyle olabilir.

11.2 Bu tür durumlar işlemlerinizi ve işinizi etkileyebilir. Bu durumda firmamız durumu düzeltmek ve telafi etmek için en kısa zamanda duruma uygun ve adil şekilde gerekli önlemleri alacaktır. Tedbirlere işlem anındaki doğru piyasa oranlarına göre işlem giriş fiyatlarını veya çıkış fiyatlarının yeniden düzenlenmesi dahildir. Örneğin önceden belirlenmiş limit/bekleyen emirlerden kaynaklanan ve yanlış fiyatlandırma nedeniyle yanlış yapılan işlemleri iptal edebilir. Bu eylemlerimiz hakkında size telefon veya e-posta yoluyla derhal bilgi verilmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz

12. Hizmetlerin Askıya Alınması

12.1 Tescilli olduğumuz ve üçüncü şahıs platformlarda hizmetlerimizi askıya almamız gerekebileceği, beklenmedik durumlarda, o sırada adil ve makul olan ödemelerle tüm açık pozisyonlar kapatılıp sizinle ilişkimiz sonlandırılacaktır.

12.2 Bu ödemeler bankalar arası alım satım verileriyle bağlantılı olarak, web sitemizde yer alan günlük değerler referans alınarak belirlenecektir. Yukarıdakilere ek olarak, trade hacmi ve hesabınızdaki diğer kısıtlamalar firmamız takdirinde dikkate alınabilir.

13. Veri İşleme-Gizlilik Politikası-Çerezler

13.1 Bize verdiğiniz şahsi bilgilerin güvenliğini sağlamak için tüm önlemleri aldığımızdan emin olabilirsiniz. İşbirliğimiz için sizden talep ettiğimiz kişisel verileriniz elektronik sistemlerimizde güvenle saklanır ve kişisel verilerin korunması kanunu ile korunmaktadır. Politikamız; yasalar ve düzenlemeler hariç müşteri bilgilerinin ilgili olmayan üçüncü şahıslarla sizin rızanız dışında paylaşılmamasıdır

13.2 Yukarıdakilere bakılmaksızın, bilgilerin gizli kabul edilemeyeceği belirli durumlar mevcuttur. Bunlar; bu tür bilgilerin (İ)herhangi bir eylem, (ii)alıcıya herhangi bir yükümlülüğü olmayan diğer üçüncü şahıslar yoluyla, (iii) kullanımı ve ifşa edilmesine herhangi bir kısıtlama olmaksızın üçüncü bir şahıstan veya kanun ve yönetmelikler gereği zaten halka açık olmasıdır.

13.3 Cookies/Çerezler: Çerezler, internet erişimi yoluyla, bir web sitesi veya web sayfasını ziyaret ettiğinizde masaüstü ve dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet / phablet gibi, cihazınıza gönderilen ve cihazınızda saklanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler bir web sitesinin kullanıcının cihazını tanımasını sağlar. Çerezlerin amacı, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak ve iyileştirmektir.

13.4 Bu sözleşmeyle, şirketimizin gizlilik politikasını okuduğunuzu ve anladığınızı kabul etmiş olursunuz.

14. Web Sitemizdeki İç / Dış Bağlantılar, Yayınlar ve Bilgiler

14.1 Web sitemizde hizmetlerimizin doğası ve içeriğiyle bağlantılı yatırım araştırma sağlayıcıları gibi hem iç hem dış web sitelerine bağlantılar ve yayınlar bulacaksınız. Bu bilgilerin kapsamı sizi hizmetlerimizle ilgili bilgilendirmek, piyasa haberleri ve piyasayla ilgili bazı arka plan bilgilerini sağlamaktır. Bu bağlantılar üçüncü bir tarafın önerileri ve reklamları değil, yalnızca bilgi ve referans amaçlıdır. Bu nedenle, bu tür bilgi ve bağlantıların içeriği firmamızı bağlamaz ve doğruluğu konusunda firmamız sorumluluk kabul etmez.

14.2 Harici bağlantıların içeriklerini görüntülemeden önce kaydolmanız veya abone olmanız istenebilir, bunu yapmak sizin takdirinize bağlıdır. Bu bağlantıların materyali ve / veya verilerinizin tabi olabileceği herhangi bir teşhir ve kişisel bilgilerinizin ifşası konusunda firmamız sorumlu değildir. Yukarıda belirtilenlere rağmen eğer harici bağlantıların belirli içeriğinin kurallarımızı ve politikalarımızı ihlal ediyor olabileceğini veya işimizle alakasız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize e posta ile bildiriniz. Kişisel bilgileri ifşa etmeye karar verin

14.3 Web sitemizde yayınlanan içeriğin doğruluğunu sağlamak için tüm makul adımları atıyoruz. Ancak, yayınlanan her bilgi sonraki piyasa olayları veya diğer nedenlerle 'yayınlandığı tarih itibariyle sunulur.' Hiçbir koşulda, tamamen referans amaçlı yayınlanan bu bilgilerin doğruluğunu garanti edemiyoruz. Sonrasında, web sitemizde yayınlanan bilgilerin içeriğinden doğrudan veya dolaylı olarak doğabilecek herhangi bir kayıp veya hasardan dolayı firmamız sorumluluk kabul etmeyecektir

15. Bu Sözleşmedeki Değişiklikler

15.1 Bu sözleşmenin koşullarından herhangi birini veya tamamını herhangi bir zamanda ve önceden haber vermeksizin değiştirmek firmamızın takdirindedir. Bu sözleşmede yapılan değişiklikler yürürlüğe girdiği tarihte veya sonrasında herhangi bir işlem yaparsanız, değişiklikleri kabul etmiş olduğunuz varsayılacaktır.

16. Öngörülemeyen Olaylar-Mücbir Sebepler

16.1 Doğal afetler, savaş, hükümet kararnamesi, elektrik kesintisi, iletişim hatları veya diğer ağ hatası, yargı veya yasal düzenleme, grev veya diğer makul kontrolümüz dışındaki koşullar gibi ve bunların dışında belirli öngörülemeyen olaylardan kaynaklanan bu sözleşmenin şartlarının yerine getirilmesindeki herhangi bir kayıptan firmamız sorumlu olmayacaktır.

17. İletişim, görüşme kaydı

17.1 İletişiminiz telefon ve e -posta yoluyla yapılmaktadır. Hizmet kalitesini artırmak ve sizin çıkarlarınızı korumak amacıyla görüşmelerimiz kayıt altına alınacaktır. Sizinle iletişim kayıtlarımızı zorunluluğumuz olmamakla birlikte kayıtlarımızda muhafaza edebiliriz.

18. Dil

Bu Sözleşme ve şirket hükümleri, koşulları ve politikaları başka dillere tercüme edilebilir, ancak herhangi bir kelimenin veya cümlenin anlamında herhangi bir tutarsızlık veya belirsizlik olması durumunda, İngilizce metin geçerli olacaktır.